Манчестер сити го победи Тотенхем и се врати на првото место во Премиер лигата

Од:

Екипата на Манчестер сити го победи Тотенхем со 1:0 во мечот од 35. коло од првенството на Англија. Единствениот гол го постигна Фил Фоден уште во 5. минута.

Со новите три бода, Манчестер сити се врати на првото место на табелата, пред Ливерпул. Тотенхем е трет, но Арсенал, кој во оваа рунда се среќава со Кристал Палас, може да го помине.

За потсетување, Тотенхем го елиминира Манчестер сити во четвртфиналето на Лигата на шампионите по драматичниот реванш во средата кој заврши 4:3 за „граѓаните“, но гостите од Лондон поради победата на домашен терен од 1:0 одат во полуфиналето.

Би можело да ве интересира

Арсенал не сака да игра со Ливерпул

Луис за Арсенал: Можев да изберам многу поудобна опција, да заработам пари и да живеам мирно

Солскјер: Погба ќе остане во Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Челзи на Лампард продолжува без победа

Ешли Кол го објави своето пензионирање од фудбалот

Гвардиола повторно незадоволен од ВАР