Манчестер јунајтед објави дека извршниот директор Арнолд ќе го замени Вудворд на чело на клубот

Од:

Манчестер јунајтед ќе има нов главен менаџер во раководната структура. Клубот објави дека од 1 февруари, генерален директор на клубот ќе стане Ричард Арнолд.

dobivaj vesti na viber

Потпретседателот Ед Вудворд ќе се повлече на 1 февруари за да преземе советничка улога.

Оставката на Вудворд беше објавена откако клубот најпрвин се приклучи на проектот Суперлига, а подоцна си замина.

Вудворд беше потпретседател од 2012 година.

Би можело да ве интересира

Уапсен е Мејсон Гринвуд, осомничен за силување и за напад

ВИДЕО: Почна истрга против Гринвуд, неговата девојка со видео го обвини за насилство

Катерина Павлова-Николовска

Ако не изборат пласман во ЛШ Роналдо ќе си замине од Јунајтед

А1он

Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

Ана Ололовска

Коронавирус во Манчестер јунајтед

Рангник: Јас сум повеќе од среќен и позитивно изненаден

Ана Ололовска