Манчестер јунајтед не планира да го разреши Солскјер

Од:

Раководството на Манчестер јунајтед продолжува да го поддржува тренерот Оле Гунар Солскјер.

Вчеравечер Манчестер јунајтед загуби од Барнли (0:2) на свој терен, постигнувајќи го најлошиот резултат во 21 век по бројот на освоени бодови во 24 кола.

Сепак, раководството на клубот не планира да го разреши 46-годишниот Норвежанец, пренесува „Скај спортс“.

По натпреварот со Барнли, Солскјер изјави дека Манчестер јунајтед планира да го засили составот пред да се затвори јануарскиот преоден рок.

Тимот е на 5.место во Премиер лигата со 34 бода, шест помалку од четврто пласираниот Челзи.

Би можело да ве интересира

Мурињо: Оваа сезона веќе не сметам на Сон

Ана Ололовска

Сон Хунг Мин ќе пропушти 6-8 недели поради скршена рака

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед го победи Челси по трет пат оваа сезона

Ана Ололовска

Гвардиола: Ќе го водам Манчестер Сити и во Лига 2

Ана Ололовска

Арсенал го победи Њукасл

Драган Поповски

Валверде може да одбие менаџерска позиција во Премиер лигата за работа на друго место

А1он