Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Од:

Претставникот на фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги демантираше гласините за предлогот на клубот да го продолжи договорот со него.

dobivaj vesti na viber

Ова лето истекува рокот на актуелниот договор меѓу Французинот и Јунајтед. Фудбалерот ќе стане слободен играч доколку не се согласи да ја продолжи соработката со клубот.

– Би сакале да ги разјасниме информациите што се појавија во медиумите. Пол немаше никакви предлози за обновување на договорот во последните месеци. Тој сега е целосно фокусиран на закрепнување од повредата за да му помогне на тимот што е можно поскоро, изјави портпаролот на Погба.

Претходно во британските медиуми се појави информација дека Манчестер јунајтед е подготвен да му плаќа на 28-годишниот играч за врска 500 илјади фунти неделно според условите од новиот договор.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он