Манчестер јунајтед ќе потпише нов договор со Рашфорд

Од:

Манчестер јунајтед ќе потпише нов договор со 21-годишниот напаѓач Маркус Рашфорд.

Според „Тајмс“ договорот ќе биде долгорочен, но не е прецизирано времетраењето. Тековниот договор на Рашфорд со клубот од „Олд Трафорд“ истекува следното лето.

Во сезоната што заврши, Рашфорд настапи на 43 натпревари во Премиер лигата и Лигата на шампионите. Постигна 12 гола и осум асистенции.

Според „трансфермаркет“ вредноста на Рашфорд на фудбалскиот пазар изнесува 80 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Норвич испадна од Премиер лигата

Ана Ололовска

Сако: За мене играњето фудбал не беше опција, за мене тоа беше задолжително

Ана Ололовска

Гигс: Не го чепкајте Де Хеа, тој останува врвен голман

Ана Ололовска

Мурињо: Тотенхем ќе освои трофеј пред да заминам

Ана Ололовска

Сити оствари рекордни 93,7 % точни додавања на натпреварот против Њукасл

Ана Ололовска

Манчестер Јунајтед ги започнува преговорите за нов договор со Погба

Ана Ололовска