Манчестер јунајтед ќе ја испита работата на компанијата за безбедност по упадот на навивачите на „Олд Трафорд“

Од:

Раководството на Манчестер јунајтед не е задоволно од реакцијата на редарите по однесувањето на навивачите кои не дозволија да се одигра натпреварот со Ливерпул влегувајќи на теренот.

– Клубот ќе ја цени работата на безбедносната фирма што им овозможи на навивачите да се пробијат на „Олд Трафорд“, соопшти премиерлигашот.

Забележано е дека за протестот против сопствениците на МJ се знаеше однапред, се очекуваа до 10 илјади луѓе, но се собрале околу илјада, а тие сепак успеале да го пробијат кордонот.

Натпреварот требаше да се игра во неделата.

Би можело да ве интересира

Челзи и Сити заинтересирани за Левандовски, Баерн сака најмалку 60 милиони евра за него

Ана Ололовска

Тотенхем стапи во контакт со Гасперини

Ана Ололовска

Клоп ќе остане во Ливерпул дури и ако клубот не се квалификува во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бесните навивачи влетаа на теренот на „Олд Трафорд“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Протест на навивачите на Манчестер јунајтед, дербито одложено

Ана Ололовска

Гостински навивачи на последните две кола во Премиер лигата

Ана Ололовска