Манчестер Јунајтед ќе го обновува тимот со дуо од Франција

Од:

Манчестер Јунајтед ќе се обиде да привлече две од ѕвездите на француската Лига 1, тврди весникот „Мирор“. „Црвените ѓаволи“ сакаат да се засилат со напаѓачот на Лил, Никола Пепе и со полудефанзивецот на ПСЖ – Адриен Рабио.

Менаџерот Оле Гунар Солскјер планира тотална промена во составот по разочарувачкото шестото место во крајниот пласман на Премиер лигата и во неговите планови влегува привлекувањето на Пепе, кој до сега има 21 гола и 12 асистенции за Лил. 23-годишниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска може да игра како на врвот на нападот, така и по крилата, а Јунајтед ќе треба да извади околу 45 милиони фунти за неговите права.

Во исто време за трансфер на Рабио, Јунајтед нема да дава пари, бидејќи играчот е слободен агент. Фудбалерот сепак не играл за ПСЖ од декември, кога падна во немилост, одбивајќи да потпише нов договор. Но за него интерес има и од Јувентус.

Би можело да ве интересира

Челзи на Лампард продолжува без победа

Ешли Кол го објави своето пензионирање од фудбалот

Гвардиола повторно незадоволен од ВАР

Драма, скандали и реми помеѓу Сити и Тотенхем

Ван Перси: Го напуштив Арсенал затоа што не ми понудија нов договор

Ливерпул запиша победа на Саутемптон