Малолетник загина на шампионската прослава на Атлетико Мадрид

Од:

Малолетен навивач на Атлетико Мадрид го загуби животот синоќа за време на прославата на титулата на новиот шпански фудбалски првак.

14-годишниот навивач на Атлетико се возел во комбе и со половина од телото бил излезен од прозорецот на возило веејќи го клупското знаме при што удрил со главата во бетонски столб.

Медиумите јавија дека навивачот починал и покрај брзата лекарска помош, а според првите наоди од истрагата, трагедијата се случила кога возилото влегло во подземен паркинг во центарот на Мадрид.

Илјадници навивачи на Атлетико синоќа во шпанската престолнина ја славеа шампионската титула до која тимот на Диего Симеоне дојде по триумфот на гостински терен над Ваљадолид (2:1) во последното коло во Ла Лига.

Би можело да ве интересира

Скопјанец застанал да смени дупната гума, го удрило возило и загинал

Горан Наумовски

Домашен притвор за девојката која предизвика сообраќајка при што загина нејзиниот сопатник

Семејството на прегазениот битолчанец: „Правораздавачите“ се имуни на лелеците од родителите, неколкуте проценти доверба кои ги имаат им се многу

Фернандо Торес покажа како ги направи неверојатните мускули

Загина велосипедист на автотпатот Тетово-Скопје

На Диего Симеоне не му пречи што Регуилон играл за Реал