Македонските репрезентативци пристигнаа во Грузија

Од:

Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Тблиси каде што утре ќе го одигра решавачкиот натпревар против Грузија за историски пласман на Европското првенство.

Се очекува нашите репрезентативци вечерва да го одржат единствениот тренинг непосредно пред утрешниот натпревар.

Натпреварот помеѓу Македонија и Грузија ќе се игра утре во 18:00 часот.

Капитенот Горан Пандев е сигурен дека можеме да ја добиеме Грузија среде Тбилиси.

„Жално ќе биде да не ја искористиме оваа шанса. Ние сме една голема фамилија, треба да излеземе на терен и да го дадеме максимумот. Сигурен сум дека сите ќе дадеме повеќе од 100%. Имавме добри моменти но и порази, навредување од публиката, минав низ многу тежок период во репрезентацијата. Еден период се тргнав од репрезентацијата, но никогаш нема да си дозволам да го фрлам овој дрес, кој за мене е светост“, рече капитенот.

Би можело да ве интересира

Управниот одбор на ФФМ потврди: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020

Катерина Павлова-Николовска

Симеоне прогласен за најдобар тренер на деценијата според ИФФХС

Ана Ололовска

Најстариот професионален фудбалер на светот, Јапонецот Казу Миура, потпиша нов договор

Жарко Настоски

Шпанија завеана во снег, неизвесно дали ќе се играат некои средби во Ла Лига викендов

Жарко Настоски

Академија Пандев ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството

Жарко Настоски

Меси не се најде во идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година

Ана Ололовска