Македонските претставници во ЛЕ ги добија противниците во првото квалификациско коло

Од:

Академија Пандев, Македонија Ѓорче Петров и Шкупи ги добија своите противниците во првото квалификациско коло за второто по квалитет натпреварување на Стариот континент – Лигата на Европа.

„Пандевци“ за противник го доби Зрињски од БиХ. Првиот меч се игра во Скопје, а реваншот е на гостински терен недела подоцна.

Македонија ЃП за противник го доби ерменски Алашкерт, а првиот дуел го игра нагости.

Шкупи, исто така, ќе има противник од Ерменија, откако излегува против Пјуник. Скопскиот тим прво треба да гостува, а потоа да го одигра својот меч на домашен терен.

Првите натпревари се закажани за 11 јули, а една недела подоцна, 18 јули, ќе се одиграат реваншите.

Би можело да ве интересира

УЕФА ја промовира топката со која екипите ќе се играат натпреварите во плејофот на ЛЕ

Ана Ололовска

Јунајтед го доби Бриж во 1/16 финалето во Лигата на Европа

Ана Ололовска

Познати сите учесници во нокаут фазата од Лига Европа

Ана Ололовска

Јунајтед со четири гола за 11 минути против АЗ

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед си постави задачата да ја освои Лигата на Европа за да игра на Светски клупски куп

Ана Ололовска

Јунајтед го совлада Партизан и се пласираше во елиминациите од ЛЕ

Ана Ололовска