Македонските одбојкари со пораз од домаќинот Финска го почнаа Европското првенство

Од:

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва во Тампере загуби од Финска со 3:1.

dobivaj vesti na viber

Првите два сета домаќините ги добија со убедливи 25:20 и 25:15. Во третиот сет Македонците славеа со 26:24, а во четвртиот домаќините беа поуспешни со 25:22.

По овој пораз, шансите на „црвено-жолтите“ за пласман во осминафиналето се значително намалени.

Ова беше дуел од Ц-групата која се игра во Тампере, а во неа учествуваат и Шпанија, Турција, Холандија и Русија.

На првиот денешен дуел на 32. евро-шампионатот, Летонија ја победи Естонија со 3:1.

Би можело да ве интересира

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски свесно погазија по идеалите на Илинден

А1он

Карта на најважните луѓе во светот: Од Македонија се Мајка Тереза, Тоше, Глигоров, Калиопи, Рацин

Предраг Петровиќ

Заедничка работна група на Србија, Албанија и Северна Македонија за соработка во енергетската криза и за стратешки проекти

Видео: „Срам и арам, ни јазикот бетон, ни историјата – во ЕУ не ќе влеземе ни за 100 години“ – експерти контра владата

Анита Петровска Рајковиќ