Македонските одбојкари со пораз од Шпанија ги завршија Медитеранските игри

Македонската одбојкарска репрезентација го претрпе и вториот пораз на Медитеранските игри во Тарагона, откако со максимални 3:0 беше совладана од домаќинот Шпанија.

Шпанските одбојкари првите два сета ги освоија со убедливи 25:16 и 25:14, додека Македонија во третиот сет се обиде да пружи отпор и го загуби со 25:22.

Претходно, македонските одбојкари беа поразени од Египет на стартот од Игрите.

Со двата порази Македонија е третопласирана и остана на последното место во групата Ц. На табелата Шпанците водат со три бода, а Египет е второпласиран со два.

Македонските одбојкари ги завршија настапите на Медитеранските игри, бидејќи првите две репрезентации од четирите групи продолжуваат во четвртфинале.

Би можело да ве интересира

Костиќ: Вардар има победнички дух

Ана Ололовска

Двојна круна за одбојкарките на Работнички Скопје

Ана Ололовска

На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ од Кисела Вода освои 3 место

Ана Ололовска

Одбојкарките на oпштина Карпош шампионки на „Купот Св. Ѓорѓи“

Младинките на ЖОК „Јанта Волеј“ направија голем успех

Ана Ололовска

ВИДЕО: Одбојкарите на Вардар се дружеа со своите фанови