Македонските кошаркарски херои вечерва против Доминиканската република

Од:

Македонските кошаркарски херои, Антиќ, Гечевски, Чековски, Бо Мек Кејлеб, браќата Стојановски, Илиевски, ќе ги бранат македонските бои во четвртфиналето на квалификацискиот турнир за учество на Олимписките игри во Лондон.

Вечерва во 23 и 30 , по македнски време ќе ги измерат силите со Доминиканската република.

Докиолку победиме, следен противник ќе ни биде победникот од дуелот Порторико-Литванија.

Би можело да ве интересира

Кошаркарите на Бадел 1962 испишаа клупска историја во Јадранската лига

А1он

Шпанија со проверени кошаркари гостува во Скопје

Ана Ололовска

Кошаркарките се комплетираа пред стартот на евроквалификациите

А1он

Миротиќ играч на месецот во кошаркарската Евролига

А1он

Србинот Лукиќ нов селектор на руските кошаркари

А1он

ФМП Академија го доби „македонското дерби“ на стартот на БИБЛ лигата

А1он

Leave a Comment

13 − six =