Македонските кошаркарки загубија од Германија во квалификациите за женскиот Евробаскет 2023

Од:

Женската сениорска репрезентација на Македонија со пораз 41:73 ги стартуваше квалификациите за Евробаскетот 2023 година. Македонките одиграа одлично прво полувреме на гостувањето во Хале, и имаа водство со 30:26, по што следуваше сериозен пад во играта во второто, во кое фаворизираниот тим на Германија направи пресврт и победи.

dobivaj vesti na viber

Германките на крајот имаа двојно повеќе скокови 48/24.

Следна шанса за прва победа на избраничките на селекторот Александар Ашаданов ќе ја имаат на домашен терен, во недела навечер, во СРЦ „Кале“, од 19 часот, каде ќе гостува состав на Босна и Херцеговина.

Би можело да ве интересира

Феникс 2010 ја прекинаа серијата победи на МЗТ Скопје Аеродром

Ана Ололовска

Кошаркарите на Бадел 1962 испишаа клупска историја во Јадранската лига

А1он

Бајиќ: Ја загубивме енергијата во вториот дел

Ана Ололовска

Бајиќ: Шпанците нè „прочитаа“

Ана Ололовска

Бајиќ: Јас сум човек оптимист, верувам во она што го работам

Ана Ололовска

Промоција на документарниот филм „Леле луѓе што направивме, радувај се Македонијо”.

А1он