Македонските фудбалерки до 19 години ја победија Албанија

Од:

Македонската фудбалска репрезентација за фудбалерки до 19 години забележаа минимална победа со 1:0 против Албанија во првиот натпревар од меѓународниот турнир „Bansko Pirin Womens Cup“.

Избраничките на селекторот Астрит Мерко до победата на вчерашниот дуел дојдоа со голот на Оливера Чоклеска во 13 минута.

Вториот натпревар од овој турнир „црвено-жолтите“ ќе го играат против домаќинот, селекцијата на Бугарија на 14 јуни.

Би можело да ве интересира

Андонова: Нè очекуваат два тешки натпревари, шансата ќе ја бараме против Австрија

Ана Ололовска

Македонските фудбалерки ги почнаа подготовките за мундијалските квалификации

А1он

ФИФА апелира да се евакуираат фудбалерки од Авганистан

Ана Ололовска

ЖФК „Каменица Саса” ги заврши настапите во женската Лига на шампиони со пораз од Бешикташ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сензација на стартот на Олимпијадата, Американките загубија по 44 натпревари без пораз

Жарко Настоски

Фудбалерките до 19 години ќе учествуваат на Меѓународен турнир во Бугарија

Ана Ололовска