Македонската женска пинг-понг репрезентација дел од Балканското сениорско првенство во Сараево

Од:

Македонската женска пинг-понг репрезентација од 23-27 август 2022 е дел од Балканското сениорско првенство во Сараево 2022.

dobivaj vesti na viber

„Веруваме во одлична игра на нашите репрезентативки Амелиа Луциана Николов од клубот ППК Шампион Фа, Штип, Катарина Лаура Михаилов од клубот ППК Телеком Нец, Скопје и Ива Димитриевска од ППК Рисови, Скопје. Поради повреда, нема да настапи една од нашите најдобри репрезентативки Ана Стојановска од ППК Крива Паланка, Крива Паланка“, велат од Пинг-Понг Федерација на Македонија.

Резултатите може да ги следите на следната веб страна https://balkantabletennisunion.com/

Би можело да ве интересира

Отворени меѓународните турнири во пинг -понг и голбал за спортисти со телесен инвалидитет и лица со оштетен вид

Ана Ололовска

Одиграни 4 кола од регуларниот есенски дел од пингпонгарската Супер лига – мажи и Прва лига мажи

Ана Ололовска

Пингпонгарската лига продолжува

Ана Ололовска

Започна пинпонгарската лига во Македонија

Ана Ололовска

Успешно завршен првиот меѓународен турнир во пинг понг „Зегин опен 2022”

Ана Ололовска

Берово домаќин на првиот меѓународен турнир во пинг понг „Зегин опен 2022“

Ана Ололовска