Македонската женска фудбалска репрезентација поразена од Србија

Од:

Женската македонска фудбалска репрезентација загуби од Србија во натпревар од Г-групата од квалификациите за Европското првенство 2021 година. Гостинската репрезентација денес на тренинг центарот „Петар Милошевски” славеше со убедливи 6:0.

Македонија одигра под своето ниво, далеку послабо отколку во дуелот против Казахстан, а силната Србија целосно го искористи тоа.

Головите беа дело на Благојевиќ, која стрелаше двапати, потоа на Филиповиќ, Вуковичќ исто двапати ја затресе мрежата на „црвено-жолтите“, а еднаш реализира Стефановиќ.

Би можело да ве интересира

ЖФК „Каменица Саса“ есенски шампион во Првата женска фудбалска лига

Ана Ололовска

Меган Рапино ја зеде „Златната топка“ кај жените

Фудбалерките повторно надиграни од Австрија

Изов ја препушти улогата фаворит на Австрија

Ана Ололовска

Андоновски нов селектор на светските шампионки САД

Ана Ололовска

Во наредните четири години, ФИФА ќе потроши милијарда долари за женскиот фудбал

Ана Ололовска