Македонската репрезентација остана на 68. место на најновата ФИФА ранг листа

Од:

На најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска, македонската репрезентација го задржа 68. место, очекувано со оглед на тоа што немаше настапи од почетокот на годината.

Противникот на „црвено-жолтите“ во полуфиналето од Лигата на нации, селекцијата на Косово е на 115. позиција.

На февруарското рангирање нема промени во ТОП 10 листата. Таму на врвот и натаму е Белгија, пред Франција и Бразил.

На врвот и натаму е Белгија пред Франција и Бразил. Во Топ 10 се уште и репрезентациите на Англија, Уругвај, Хрватска, Португалија, Шпанија, Аргентина и Колумбија.

Би можело да ве интересира

ФИФА работи на изготвување на фудбалски „Маршалов план“

А1он

ФИФА со совет да се намалат платите на половина

А1он

Инфантино отсече: Нема да има повеќе трансфери за 100 милиони евра фудбал

Ана Ололовска

ФИФА донираше 10 милиони долари на СЗО за борба против коронавирусот

А1он

По отказот во Милан, Бобан најверојатно ќе се врати во ФИФА

Ана Ололовска

„Кит Го“ ремизираше со Тиквеш, „Каменица Саса“ убедлива против Плачковица

Ана Ололовска