Македонската фудбалска репрезентација до 17 години на двомеч со БиХ

Од:

Македонската репрезентација за фудбалери до 17 години ќе одигра двомеч на гостински терен со соодветната селекцијата на Босна и Херцеговина.

Избраниците на селекторот Драган Канатларовски првиот тест со врсниците на БиХ ќе го одиграат денеска, а вториот контролен натпревар е закажен за в петок.

Двомеч меѓу двете држави ќе одиграат и репрезентациите У18. Овие средби се закажани за 18 и 20 февруари во Скопје.

Овој месец активности ќе има и македонската репрезентација до 19 години. Оваа селекција ќе игра два натпревара со Грузија на 25 и 28 февруари во Скопје.

Би можело да ве интересира

„Кит Го“ ремизираше со Тиквеш, „Каменица Саса“ убедлива против Плачковица

Ана Ололовска

ПМФЛ: Работнички ја совлада Академија Пандев

Ана Ололовска

Распродадени билетите за дуелот Македонија – Косово

Ана Ололовска

Познати двојките за полуфиналето на Купот на Македонија

Ана Ололовска

Силекс и Шкендија одиграа нерешено

Ана Ололовска

Вардар му го нанесе првиот пораз на Борец на домашен терен оваа сезона

Ана Ололовска