Македонија поразена во Скопје од Полска

Од:

Репрезентацијата на Македонија доживеа пораз од Полска со 0:1, со голот на Кжиштоф Пјонтек во 47 минута, во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Полска важеше за фаворит во овој натпревар и на крајот ја оправда таа улога со минимална победа.

Следниот предизвик за македонскиот национален тим е мечот против Австрија в понеделник, исто така на „Тодор Проески арена“.

Би можело да ве интересира

Руфати: Казахстан не е наивна репрезентација

Ана Ололовска

Полска пресилна за македонската репрезентација

Ана Ололовска

Адеми го пропушта натпреварот со Полска

Тричковски поради повреда ја пропушта Полска

Оптимизам во репрезентацијата пред дуелот со Полска

„Црвено-жолтите“ почнаа со подготовки за Полска, Адеми не тренира