Мајами може да го ангажира Милсап доколку Краудер го напушти тимот

Од:

Доколку Мајами хит го загуби Џое Краудер во периодот до почетокот на новата сезона, тимот ќе се обиде да го донесе искусниот кошаркар на Денвер, 35-годишниот Пол Милсап. Евентуално, опција е и центарот на Феникс, 33-годишниот Арон Бејнс, објави „The South Florida Sun-Sentinel“.

„Жешките“ би сакале да го задржат Краудер, но не можат да му понудат долгорочен договор, бидејќи сакаат да остави што повеќе слободен простор во финансискиот план за потпишувањето на Јанис Адетокумбо во 2021 година.

Краудер му се придружи на Мајами заедно со Андре Игуодала и Соломон Хил во февруари оваа година, оставајќи го Мемфис во трилатерална размена.

Би можело да ве интересира

НБА ќе им понуди на играчите сезона со 50 натпревари со почеток на 18 јануари

Жарко Настоски

Бостон Селтикс го сакаат Руди Гобер, разгледуваат опции за размена

Жарко Настоски

Клиперси сакаат да го ангажираат Рондо

Ана Ололовска

Кошаркарите во НБА го преферираат 18 јануари за почетокот на новата сезона

Ана Ололовска

Сопствениците го продаваат целиот клуб Јута Џез за 1,66 милијарди долари

Жарко Настоски

Стив Неш: Дурант е во состојба да напише уште едно поглавје во неговата биографија

Ана Ололовска