Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Од:

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула.

– Ќе се борам до смрт за Конте. Не успеавме да работиме заедно во Челзи, но јас секогаш мислев дека ќе бидам подобар по напуштањето на Манчестер јунајтед. Конте јасно ми рече: „Ако не работиш на тренинг, нема да играш. Во текот на целата кариера, многу е важно да запознавате луѓе кои искрено ќе ви кажат сè, изјави Лукаку.

Интер стана шампион на Италија за сезоната 2020/21 четири кола пред крајот на првенството. Лукаку во тековната сезона одигра 33 натпревари, постигна 21 гол и 10 асистенции.

Би можело да ве интересира

Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

Ана Ололовска

Пирло наскоро може да добие отказ од Јувентус

Ана Ололовска

Пиоли: Против Јувентус покажавме дух на пожртвуваност

Ана Ололовска

Лукаку: На Серија А и се потребни играчи од типот на Ибрахимовиќ и Роналдо

Ана Ололовска

Пјаниќ може да оди во Челзи или Интер

Ана Ололовска

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Ана Ололовска