Лукаку се договори со Интер

Од:

Ромелу Лукаку ги договори личните услови за можен трансфер во Интер, пишува „Газета дело Спорт“.

Истиот извор додава дека Лукаку набргу ќе може да се приклучи во италијанскиот клуб на Антонио Конте, за кого белгискиот репрезентативец смета дека е најдобар тренер во свет.

Трансферот на напаѓачот на Манчестер Јунајтед во Серија А, односно на Џузепе Mеаца, како што пишуваат италијанските медиуми уште повеќе ќе го оддалечи Мауро Икард од Интер, откако ѕвездата на клубот од Милан ги залади односите со управата.

Инаку, белгискиот репрезентативец стана дел од Јунајтед последните две сезони каде што пристигна од Евертон по барање на Жозе Мурињо.

Би можело да ве интересира

Наполи нуди 60 милиони плус бонуси за Икарди

Јуве има уште една опција за централен напаѓач

„Скај Италија“: Санчез се разбра со Интер

Балотели ќе игра во Серија „А“

Џеко во Рома за уште три сезони

Балотели ја избра Бреша пред Фламенго