Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

Централниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не учествуваше во последниот тренинг на клубот на австралиската земја и тоа ги потхрани гласините дека неговата продажба во Интер е прашање на време.

„Манчестер Ивнинг Њуз“, повикувајќи се на свои извори, информираат за „ситен проблем“ со белгискиот репрезентативец. Според нив, од клубот се довериле на „чувството“ дека не треба да го ризикуваат на каков и да е начин здравјето на 26-годишниот играч.

Новинарот Кристоф Теру изјави дека Лукаку се посветил на работа во салата. Сите овие информации доаѓаат во пресрет на последната понуда на Интер во Манчестер Јунајтед. Италијанците изразија подготвеност да платат 70 милиони евра за Лукаку на 3 рати.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ливерпул со втор пораз во контролните

Ана Ололовска

Шефилд Јунајтед повторно го сруши трансфер рекордот на клубот

Гвардиола призна: На Сити му треба централен дефанзивец

ВИДЕО: Кејн го загорчи дебито на Сари на чело на Јуве

Арсенал и Дортмунд го следат Мојс Кин

Зидан: Нема промена во ситуацијата со Бејл