Лукаку: Ми треба тренер како Конте

Од:

Напаѓачот на Интер, Ромел Лукаку по победата над Милан (2:0) во мечот од четвртото коло на италијанскиот шампионат му оддаде признание на тренерот на тимот Антонио Конте.

– Мојата врска со Конте е многу силна, бидејќи тоа е тренер кој навистина ми помага. На 26 години ми треба тренер кој помага секој ден и дава мотивација. Јас сум многу среќен што сум тука и работам со него, изјави Лукаку.

Овој натпревар е многу важен за нас, но ние продолжуваме со тешкиот распоред, ни следува дуел со Лацио. Задоволни сме со трите бода ан дербито со Милан. Во Лигата на шампионите играта со Славија беше тешка, но ние бевме добро подготвени за оваа средба и одговоривме соодветно. Не сакам да зборувам за титулата сега, само што почна првенството, додаде Лукаку.

Интер по четири кола во Серија А има максимални 12 бода.

Би можело да ве интересира

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска

Интер сака да го продолжи изнајмувањето на Санчез до крајот на сезоната

Ана Ололовска