Луис Адријано се извини за срамниот гол против Нордсјеланд

Од:

Напаѓачот на Шахтјор Луис Адријано предизвика огромен гнев во целиот свет по срамниот гол кој го постигна против Нордсјеланд.

Адријано на веб страницата на клубот се извини. „Не го видов почетокот на акцијата, бидејќи не бев вратен назад и погледнав кон голот. Не обрнав внимание на она што се случува на нашата половина, кога топката дојде кон мене, кога ја гледав репризата всушност видов што направив. И јас се извинувам и на навивачите и на УЕФА. И никогаш нема да има направам такво нешто”, вели Адријано.

УЕФА започна дисциплинска постапка против Адријано за прекршување на фер играта.

Би можело да ве интересира

Чех го оквалификува Атлетико како тежок противник за Челзи во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Нагелсман ги сака Реал или Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Англија и Шпанија со најмногу екипи во плејофот од евро-куповите

Ана Ололовска

Барнс за романскиот судија: Како требаше да каже за тренерот освен црниот? Нема расизам во ова!

Ана Ололовска

Куман: Барселона загуби од Јуве во првиот половина час, изгледаше дека излеговме да играме за реми

Ана Ололовска

Солскјер: Не заслужуваме да се пласираме во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Leave a Comment

1 + seventeen =