Лудо дерби во Аргентина – Навивачите со риба нокаутираа фудбалер

Од:

Навивачите на трките од Расинг од Авеланеда го погодија со свежа риба Леандре Фернандез, фудбалер на најголемиот ривал на Индепендиенте.

dobivaj vesti na viber

Фернандез падна на тревата, беше изнесен од теренот на носилки, но се врати и го продолжи натпреварот.

Инцидентот се случи на почетокот на второто полувреме од натпреварот од аргентинскиот шампионат, во кој Расинг победи со 1:0.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Марио Илиевски стрелец за Кишварда

Брентфорд ќе го доведе данското фудбалско чудо

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

Јаховиќ се договорил со Бодрумспор

Миовски со гол дебитираше за Абердин