ЛШ: Лацио налета на Баерн Минхен, супердуелот е Барселона – ПСЖ

Од:

Европскиот првак Баерн Минхен нокаут фазата во Лигата на шампионите ќе ја почне против Лацио. Ова го одреди денешниот ждреб за осминфиналните двојки во елитното европско натпреварување. Најголемата пресметка во осминафиналето секако е дуелот меѓу Барселона и Пари Сен Жермен.

dobivaj vesti na viber

Атлетико Мадрид за ривал го доби Челси, Лајпциг и Ливерпул ќе имаат „рокенрол“ пресметка, а Порто ќе ги одмери силите со Јувентус. Севилја ќе ја предизвика Борусија Дортмунд, а Аталанта е противникот на Реал Мадрид.

Борусија Менхенгладбах првпат во историјата ќе биде дел од разигрувањето во елитното натпреварување, а во осминафиналето ќе ги одмери силите против Манчестер Сити.

Лигата на шампионите продолжува со нокаут фазата во средината на февруари.

Би можело да ве интересира

Нема „бегање“ од судбината – Барса повторно „налета“ на Баерн во ЛШ, во нивната група и Интер!

Горан Наумовски

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

А1он

Таткото на Аке почина непосредно по неговиот гол првенец во Лигата на шампиони

А1он

Тухел: Многу кандидати за титулата во Лигата на шампиони

А1он

Чеферин: Не би ми пречело ако Реал, Барселона и Јувентус ја напуштат Лигата на шампионите

А1он

Одреден составот на групите во Лигата на шампиони

А1он