ЛШ: Јунајтед повторно го освои Париз, Лацио подобар од Борусија Дортмунд

Од:

Париз станува среќно место за Манчестер Јунајтед.

Две години по славниот пресврт против Пари Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, вечерва „црвените ѓаволи“ го совладаа противникот со 2:1 на стартот од групната фаза од ЛШ.

Резултатот во корист на гостите го отвори Бруно Фернандеш од пенал во 23-тата минута. Во 55. минута парижаните израмнија по автоголот на Aнтони Марсијал.

Тимот од Манчестер славеше со голот на Маркус Рашфорд во самиот финиш на мечот.

Резултати од 1.коло од ЛШ:

Група „Е“:

Челси – Севиља 0:0
Рен – Краснодар 1:1

Група „Ф“:

Зенит – Бриж 1:2
Лацио – Борусија Дортмунд 3:1

Група „Г“:

Динамо Киев – Јувентус 0:2
Барселона – Ференцварош 5:1

Група „Х“:

ПСЖ – Манчестер Јунајтед 1:2
Р.Б. Лајпциг – Истанбул Башакшехир 2:0

Би можело да ве интересира

Азар се смееше со играчите на Челзи по поразот на неговиот тим

Ана Ололовска

Зидан: Челзи ја заслужи победата

Ана Ололовска

Челзи и Манчестер Сити ќе играат во финалето на ЛШ, Реал потклекна во Лондон

Жарко Настоски

Манчестер сити го елиминира ПСЖ, „Граѓаните“ ќе го играат првото финале во Лигата на шампионите

Жарко Настоски

Рамос и Менди најверојатно ќе играат со Челзи, Варан утре на магнет

Ана Ололовска

Нејмар: Секој парижанец да верува во нас

Ана Ололовска