ЛШ: Европскиот шампион го прегази Атлетико, Лукаку го спаси Интер во Милано

Од:

Европскиот шампион Баерн Минхен го победи Атлетико Мадрид со 4: 0 во натпревар од групата „А“ во Лигата на шампионите на „Алијанц Арена“.

„Јорганџиите“ тргнаа смело на мечот, но момците на Ханси Флик создадоа поопасни ситуации и демонстрираа ефикасност.

Никлас Зуле ја погоди гредата, а пред истекувањето на половина час игра, Кингсли Коман ја затресе мрежата на тимот од Мадрид. Непосредно пред паузата, Французинот запиша асистенција за Леон Горецка.

Веднаш по паузата, голот на Жоао Феликс беше поништен поради офсајд, а во средината на второто полувреме Баварците упатија уште два тешки удари, откако реализираа на двапати во рок од шест минути преку Толисо и Коман.

Така, Баерн ја предводи групата во која Салцбург и Локомотив Москва одиграа нерешено 2: 2 порано денес.

Би можело да ве интересира

Ранокија: Победа над Реал ќе биде многу важна за Интер

Ана Ололовска

Рамос поради повреда ќе го пропушти натпреварот со Интер

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѕвездите на ПСЖ речиси еден час заглавени во лифт

Катерина Павлова-Николовска

Баерн ја има рекордната серија победи во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Мбапе ќе го пропушти дуелот со ПСЖ

Ана Ололовска

Рашфорд е играч на неделата во Лигата на шампионите

Ана Ололовска