Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Од:

Премиерлигашот Ливерпул е заинтересиран за трансфер на играчот од средниот ред на Порто, Луис Дијаз Маруланда оваа зима. Англискиот клуб доставил понуда од 70 милиони евра, пренесува „LFC Transfer Room“.

dobivaj vesti na viber

Сепак, Порто сака да го продаде Колумбиецот за 80 милиони, искористувајќи го фактот што ривали на „црвените“ во борбата за фудбалерот се Манчестер јунајтед и Њукасл.

Претходно, медиумите во Португалија веќе пишуваа дека Ливерпул е блиску до купување на Дијаз.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он