Ливерпул планира да го продолжи договорот со Мане до 2025 година

Од:

Ливерпул планира да го продолжи договорот со напаѓачот Садио Мане. Ова на Твитер го објави новинарот Николо Шира.

Новиот договор може да биде со важност до 2025 година. Сегашниот договор истекува во јуни 2023 година.

Мане се пресели во Ливерпул во 2016 година од Саутемптон. Во сезоната 2020/21, 29-годишниот Сенегалец одигра 35 натпревари во Премиер лигата, постигна 11 гола и оствари осум асистенции.

Во тековната сезона, Мане настапи на четири првенствени натпревари и постигна два гола.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 85 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Премиерлигашите на итен состанок изразија незадоволство од купувањето на Њукасл од инвеститори од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Манчестер сити сака да го добие Халанд на лето

Ана Ололовска

Деветнаесет тимови од Премиер лигата не се задоволни од продажбата на Њукасл на инвеститори од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Ченгиз: Преземањето на Њукасл е срам за англискиот фудбал

Предраг Петровиќ

Саудискиот престолонаследник Бин Салман го купи премиерлигашот Њукасл

А1он

Погба ќе стане еден од најплатените играчи во историјата на Премиер лигата

Ана Ололовска