Ливерпул му платил отштета од милион фунти на Манчестер сити

Од:

Тројца хакери во 2013 година ја шпиунирале скаутската служба на фудбалскиот клуб Манчестер сити, а откако се открило дека нападот наводно доаѓа од спортскиот директор на Ливерпул, „црвените“ им платиле 1 милион фунти на „граѓаните“, за да не заврши работата на суд.

Ливерпул и Сити тогаш се договориле да нема судење и тројцата инволвирани во скандалот, никогаш јавно да не ја признаат вината.

Во Англија, ова се смета за најлош пример на недозволено однесување на еден кон друг премиерлигашки клуб. Ливерпул го оштетил Сити, а после тоа, дури тројци скаути на клубот од Манчестер, преминале во Ливерпул.

Би можело да ве интересира

Премиерлигашите добија дозвола за пријателски натпревари во подготовките за продолжување на сезоната

Ана Ололовска

Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Ана Ололовска

Клоп: Ливерпул сè уште не е шампион, треба да работиме напорно

Ана Ололовска

Арсенал му нуди на Обамејанг плата од 12 милиони евра по сезона

Ана Ололовска

Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

Ана Ололовска

Мурињо не смета на трансфер на Кутињо, плата на играчот е премногу висока за Тотенхем

Ана Ололовска