Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

Од:

Премиерлигашот Ливерпул покажува интерес за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, објави „Sky Sport Deutschland“.

dobivaj vesti na viber

Според германскиот медиум, „Црвените од Енфилд“ се обидуваат да го добијат центарфорот во текот на летниот преоден рок. Дваесет и едногодишниот Норвежанец е еден од водечките кандидати за офанзивниот ред во тимот на Јирген Клоп.

Се истакнува дека евентуалниот трансфер на напаѓачот може да стане аргумент за Ливерпул во преговорите за нов договор со напаѓачот Мохамед Салах.

Едно од барањата на 29-годишниот Египќанец е сериозно засилување на составот. Салах побара и зголемување на платата.

Оваа сезона, Холанд одигра 16 натпревари за Борусија Дортмунд, постигна 19 гола и оствари четири асистенции.

Би можело да ве интересира

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Вајналдум може да се врати во Ливерпул

Ландов

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

Легендарниот Тафарел тренер на голманите во Ливерпул

А1он

Атентатот во Ливерпул бил подготвуван најмалку седум месеци

А1он