Ливерпул го има најскапиот тим во светот

Од:

Екипата на Ливерпул го престигна Манчестер Сити и сега е тим со најголема вредност во светот. Ова стана факт по привлекувањето на Тијаго Алкантара и Диого Жота на „Енфилд“ летото.

dobivaj vesti na viber

Според извештајот на веб-страницата „Трансфермаркт“, тимот на Јирген Клоп во моментов чини 991,08 милиони фунти, што е скоро 20 милиони повеќе од Манчестер Сити.

По освојувањето на титулата во Англија минатата сезона, цените на играчите на „црвените“ драматично скокнаа.

На третото место е екипата на Барселона, додека четврта е екипата на Баерн Минхен.

Еве ги првите 10:

1. Ливерпул (991,08 милиони фунти)

2. Манчестер Сити (971,64 милиони фунти)

3. Барселона (790,65 милиони фунти)

4. Баерн Минхен (782,06 милиони фунти)

5. Пари Сен Жермен (772,88 милиони фунти)

6. Реал Мадрид (769,5 милиони фунти)

7. Челси (760,41 милиони фунти)

8. Манчестер Јунајтед (719,87 милиони фунти)

9. Атлетико Мадрид (661,95 милиони фунти)

10. Тотенхем (660,2 милиони фунти)

Би можело да ве интересира

Коларов ја заврши кариерата

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

Капитенот на Аталанта му се извини на Кулибали за расистичките навреди од фановите

А1он

ВИДЕО: Еуфорија во центарот на Скопје за победата на Македонија

Ландов

ВИДЕО: Хаос во Црна Гора, хулигани прекинаа фудбалски натпревар

Катерина Павлова-Николовска