Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали

Од:

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт“.

Според изворот, англискиот клуб ја води борбата за 28-годишниот Сенегалец. „Мерсисајдерите“ се подготвени дополнително да му понудат подобри услови на дефанзивецот на Наполи, Дејан Ловрен.

Оваа сезона Ловрен има одиграно 14 натпревари на сите турнири во кои постигна гол и направи една асистенција.

Би можело да ве интересира

Пелегрини се врати во Шпанија по 10 години и вети големи работи

А1он

Погба со пофални зборови за перформансот на Манчестер Јунајтед

А1он

Роналдо: Борбата против расизмот не е борба за црнците, тоа е борба за сите

А1он

Двајца играчи на ФК Македонија ЃП позитивни на коронавирус

А1он

Крај на сезоната за капитенот на Ливерпул

А1он

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне на 18 септември

А1он