Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

Од:

Ливерпул поднесе барање за одложување на полуфиналето на англискиот Лига куп против Арсенал поради голем број случаи на коронавирус, објавено е на официјалниот сајт на клубот.

dobivaj vesti na viber

Се посочува дека клубот смета дека е неопходно да се одложи натпреварот поради неколку случаи на инфекција и повреди.

Исто така и денешниот тренинг на „црвените“ од Енфилд е откажан.

Натпреварот Арсенал – Ливерпул треба да се одигра на 6 јануари со почеток во 22:45 часот.

Би можело да ве интересира

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска