Литванија без проблем ја совлада Летонија

Кошаркарите на Литванија без поголеми проблеми славеа во соседската пресметка против Летонија со 67:59 во рамките на групата Б на Европското првенство во Словенија.

Најзаслужен за победата беше младиот центар Јонас Валанчиунас со дабл дабл ефект од 11 поени и 10 скока, кај поразените Куксикс имаше 13 поени.

Во истата група претходно Босна ја победи Црна Гора, а вечерва се среќаваат Македонија и Србија

Би можело да ве интересира

Кузмиќ веќе е свесен

Ана Ололовска

Дамјан Стојановски останува во МЗТ

Ана Ололовска

Кузмиќ и понатаму е во вештачка кома

Ана Ололовска

Кочов и следната сезона ќе го предводи МЗТ Скопје

Ана Ололовска

Кузмиќ во наредните 48 часа ќе биде во вештачка кома

Татјана Ташкова

Анадолу Ефес го прекина деценискиот пост

Ана Ололовска

Leave a Comment

11 + 13 =