Линделоф задоволен од своето партнерство со Мегваер

Од:

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Виктор Линделоф изјави дека е многу задоволен од своето партнерство со Хари Мегваер во центарот за одбрана на „црвените ѓаволи“.

Менаџерот Оле Гунар Солскјер се потпира на обајцата како прв избор за центарот на одбраната оваа сезона, и се чини дека тие се подобруваат на теренот.

– Одлично е да се игра рамо до рамо со Хари. Тој е фантастичен фудбалер и двајцата добро си партнираме. Ние сакаме да победуваме на повеќе натпревари, но мислам дека со секоја изминат меч, што го играме заедно, ќе се подобруваме. Може да продолжиме да ги подобруваме нашите перформанси и да му помогнеме на тимот со повеќе „суви“ мрежи, рече Линделоф.

Би можело да ве интересира

Тотенхем и Њукасл ги зедоа службените телефони и лаптопи на вработените

Ана Ололовска

Менаџерите и капитените во Премиер лигата ќе дискутираат за намалувањето на платите

Ана Ололовска

Арсенал со позиција за остатокот од сезоната

Ана Ололовска

Во Англија сакаат да го зголемат бројот на замени по рестартирањето на сезоната со цел да се минимизираат повредите

Ана Ололовска

Ливерпул стравува од заминувањето на Клоп во германската репрезентација

Ана Ололовска

Сања за Погба: Го гледам како се враќа во Торино

Ана Ололовска