Лига 1: ПСЖ го пречекува лидерот Олимпик Лион

Од:

Дербито на 18. коло на француската фудбалска Лига 1 ќе се одигра вечерва со почеток од 21 часот на „Паркот на принцовите“ во Париз, каде ПСЖ го пречекува лидерот на табелата Олимпик Лион.

Двојките за другите два денешни дуела од ова се: Нанси – Бордо и Сент Етиен – Лориен.

На останатите натпревари беа постигнати следниве резултати: Монпеље – Бастија 4:0, Ница – Евиан 3:2, Сошо – Брест 1:2, Троа – Ајачио 3:2, Ремс – Лил 1:1, Тулуз – Олимпик Марсеј 0:1, Рен – Валенсиен 2:0.

Табела: Олимпик Лион 35, Олимпик Марсеј 35, ПСЖ 32, Ница 29, Рен 29, Сент Етиен 27, Бордо 27, Лориен 27, Монпеље 26,…

Би можело да ве интересира

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ објави за крај на соработката со тренерот Тухел

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Паредес да замине во друг клуб

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 × 5 =