Лига 1: Олимпик Марсеј останува при врвот

Од:

Фудбалерите на Олимпик Марсеј синоќа на „Велодром“ пред своите навивачи постигнаа вредна победа од 1:0 против Сент Етиен и го задржаа чекорот на врвот на табелата со тимовите на ПСЖ и на Олимпик Лион.

Стрелец на единествениот гол беше Андре Ајев во 45.минута.

На другите натпревари од ова коло беа постигнати следниве резултати: Валенсиен – Евиан 2:1, Тулуз – Сошо 2:0, Лил – Монпеље 4:1, Ајачио – Рен 2:4, Бордо – Троа 0:0, Лориен – Ремс 2:2, Олимпик Лион – Ница 3:0, Брест – ПСЖ 0:3 и Бастија – Нанси 4:2.

Табела: ПСЖ 38 бодови, Олимпик Лион 38, Олимпик Марсеј 38, Рен 32, Лориен 31, Бордо 29, Лил 29, Ница 29,…

Би можело да ве интересира

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ објави за крај на соработката со тренерот Тухел

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Паредес да замине во друг клуб

Ана Ололовска

Leave a Comment

8 − five =