Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Од:

Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, бележи 19 дена по операцијата на адукторите, пишува весникот „Билд“.

Секако, станува збор за гол на тренинг, но и тоа им дава оптимизам на навивачите на тимот дека Полјакот ќе биде целосно подготвен за стартот на Бундеслигата следната недела.

Триесет и едно-годишниот напаѓач излезе на „Зебенер штрасе“ вчера во навидум одлично расположение и постојано се смешкаше пред фотографите кои го следеа.

Како што е познато, Левандовски не замина во зимскиот камп во Катар и остана во Минхен, каде се подготвува по индивидуална програма.

Би можело да ве интересира

Холанд стигна до 12 голови на осум натпревари за Борусија и 40 гола на 30 одиграни натпревари од сезоната

Ана Ололовска

Баерн Минхен со четири гола го победи Келн

Драган Поповски

Херта го бара Ковач за тренерската позиција

Ана Ололовска

Санчо ќе ја напушти Борусија во текот на летото

Ана Ололовска

Клинсман поднесе оставка од тренерската позиција во Херта

Ана Ололовска

Ноер нема намера да го напушти Баерн

Ана Ололовска