Лев сака да го врати Милер во репрезентацијата на Германија за Евро 2020

Од:

Фудбалерот за врска на Баерн Минхен, Томас Милер може да се врати во германската репрезентација.

Според „Билд“ селекторот на германската репрезентација Јоаким Лев е заинтересиран за враќање на 31-годишниот играч. Тренерот веќе го повикал Милер и му кажал за неговите планови.

Во март 2019 година, Лев објави дека повеќе нема да ги повикува Томас Милер, Џером Боатенг и Матс Хумелс.

Милер оваа сезона одигра 44 натпревари на сите натпреварувања, постигна 15 гола и направи 18 асистенции.

Би можело да ве интересира

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини

Ана Ололовска

Тренерска смена во Херта

А1он

Халанд по пет недели пауза се враќа на теренот

Ана Ололовска

Баерн Минхен ги крати платите за невакцинираните фудбалери

Катерина Павлова-Николовска

Ноер сака да остане во Баерн барем до 2025 година

Ана Ололовска

Толисо има намера да го напушти Баерн како слободен играч следното лето

Ана Ололовска