Лесна победа на Еурофарм Работник против Металопластика

Од:

Ракометарите на Еурофарм Работник неочекувано лесно го совладаа српскиот претставник во СЕХА-лигата, Металопластика од Шабац.

Во првото полувреме домашните имаа предност од 15:8, а на крајот од средбата гостите беа декласирани со 32:21.

Битолските „фармацевти“ играа тимски, а посебно се истакнаа бековите Јотиќ и Остроушко, како и голманот Митревски кој во 9-тата минута постигна гол. Во гостинскиот тим немаше ракометар кој остави посебен впечаток кај ракометната публика.

Би можело да ве интересира

Штербик: Ќе бранам сè додека Веспрем има потреба од мене

Алушовски: Да продолжи победничката серија на Еурофарм Работник

Ана Ололовска

Ракометно дерби во Кисела Вода

Ана Ололовска

Победа на Еурофарм Работник над Веспрем

Шведска пресилна за „црвено-жолтите“

Дибиров и Криштопанс во „Ол стар“ тимот во изборот на тренерите во ЛШ