Леонида Гичевска потпиша за Локомотива Загреб

Од:

Македонската ракометна репрезентативка Леонида Гичевска потпиша договор со хрватскиот клуб Локомотива Загреб. Таа ќе биде соиграч со уште една Македонка, Андреа Седлоска.

dobivaj vesti na viber

24-годишната Гичевска минатата сезона беше дел од Ле Самбр Авенуа, каде беше еден од најдобрите стрелци. Локомотива Загреб препозна во неа квалитетно засилување за левата бековска позиција.

Гичевска и Седлоска со Локомотива во новата сезона ќе настапуваат во Лигата на шампионките.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Словенките ја исфрлија Србија, Хрватска со последниот шут до реми со Швајцарките

Кил и Барса убедливи на стартот на новата сезона во ЛШ

Еурофарм Пелистер го претстави пикерот Васиљев: Дојдов во Битола да освојувам трофеи

Ракометарките убедливо поразени од Германија

Спектакуларно второ полувреме на Норвежанките против Франција за светската ракометна титула

Катерина Павлова-Николовска

Ракометниот спектакл во Битола без победник

А1он