Леонардо нов спортски директор на ПСЖ

Од:

Поранешниот спортски директор на Милан, бразилецот Леонардо, повторно ќе ја извршува истата функција но овој пат во ПСЖ.

Веста ја потврди самиот француски шампион кој овој пат наместо фудбалери како засилување за следната сезона го најави новиот спортски директор Леонардо, кој ќе го замени Антеро Енрике кој денеска ја напушти таа функција.

Бразилецот се води како многу успешен спортски директор, кој има слух за да препознае вистински фудбалер, особено тие од Јужна Америка, поточно неговата татковина Бразил.

Имено, за Леонардо ова е враќање во стариот клуб, ако се знае дека истата функција ја вршеше во Паркот на принцевите две години, од 2011 до 2013 година, период во кој кај францускиот шампион пристигнаа големи имиња како Верати, Ибрахимовиќ, Тијаго Силва, итн.

Би можело да ве интересира

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

Монако подготвен да плати 65 милиони евра за Икарди

Ана Ололовска

Нејмар тренира со ПСЖ, но повторно нема да биде во групата

Балаге: Нејмар се согласи да зема 15 милиони евра помалку во Барселона

Агентот на Кутињо: Не сум во Париз, во Лондон сум

Адвокатот кој ја плати клаузулата на Нејмар е во канцелариите на Барса