Леонардо ќе ги донесе СМС и Донарума во ПСЖ

Од:

Старо-новиот спортски директор на ПСЖ, Леонардо следната сезона во клубот ќе донесе две засилувања од Серија А и тоа Сергеј Миленковиќ-Савиќ – СМС од Лацио и Џанлуиџи Донарума од Милан.

„Ла Стампа“ тврди дека поради финансиската нестабилност Милан е подготвен да го продаде својот голман за околу 60 милиони евра, за кого е заинтересиран и Манчестер Јунајтед, но добриот однос на Бразилецот со „Росоњерите“ им дава поголеми шанси на „принцовите“.

СМС, пак, се поврзуваше со Интер, Милано, Јувентус и други големи екипи, но „Канал +“ тврди дека ПСЖ е подготвен за него да му плати на Лацио 75 милиони евра, а на играчот за врска му обезбедува петгодишен договор со вкупна заработка од 30 милиони евра.

Инаку, Леонардо летоска го напушти Милан и се врати во Париз, каде го чека многу работа во обид на парижаните да им донесе дополнителен квалитет.

Би можело да ве интересира

Руди Гарсија е нов тренер на Лион

Дешамп ќе добие понуда за продолжување на договорот со францускиот националниот тим

Дешан: Беше многу важно да се победи Исланд

Кавани и Тијаго Силва може да го напуштат ПСЖ на лето како слободни агенти

Ана Ололовска

Хесе ќе се врати во ПСЖ

Ана Ололовска

Мбапе ги пропушта натпреварите со Исланд и со Турција

Ана Ололовска