Лејкерс е најомразен НБА тим во САД

Од:

Едно испитување на јавното мислење во САД покажа дека Лос Анџелес лејкерс кај Американците е убедливо најомразениот кошаркарски клуб кој настапува во НБА лигата.

Во дури 34 сојузни држави се изјасниле дека Лејкерс им се најнеомилен НБА клуб, а за ова веројатно придонесе и тоа што „езерџиите“ сезонава повторно се меѓу најдобрите тимови во лигата и потрошија многу пари за да направат силен тим.

Голден стејт вориорс најмногу го мразат во 11 сојузни држави, Лос Анџелес клиперс е најнепопуларен во три сојузни држави, од кои едната е Калифорнија каде што играат, додека Хјустон рокетс е „непријател број 1“ во Јута и Оклахома.

Би можело да ве интересира

НБА планира рестарт во Орландо со 20-22 екипи

Ана Ололовска

Кармело Ентони: Не ми се допаѓаат споредбите меѓу Леброн и Џордан

Ана Ололовска

НБА тужена за неплатена кирија за сума од 1,25 милиони долари

Ана Ололовска

НБА натпреварите може да продолжат во август

А1он

НБА е во преговори со Дизни за продолжување на сезоната на крајот на јули

А1он

Војнаровски: Адам Силвер не сака да го скрати плеј-офот

А1он