Лејкерс договорија партнерство со „Бибиго“ вредно 100 милиони долари

Од:

Лос Анџелес лејкерс најавија партнерство со јужнокорејската компанија за храна „Bibigo“ пред почетокот на сезоната 2021/22.

Страните склучија петгодишен договор вреден над 100 милиони долари.

Во изминатите неколку години, дресовите на Лејкерс го носеа логото на компанијата „Виш“. Отсега ќе стои логото на „Бибиго“.

Според Атлетик, од продажба на дресовите во НБА годишно се остварува профит од 7 до 10 милиони долари.

„Бибиго“ е јужнокорејска компанија која произведува кнедли, сосови и замрзнати јадења.

Би можело да ве интересира

НБА ја објави листата со 76 свои легенди

Ана Ололовска

НБА објави партнерство со Формула 1, болидите обоени во боите на клубовите од лигата

Ана Ололовска

Браун нов рекордер во Селтикс

Ана Ололовска

НБА објави 25 од 75 најдобри кошаркари во историјата

Ана Ололовска

Харден: Не планирам да го напуштам Бруклин

Ана Ололовска

Кари со трипл-дабл го предводеше Голден Стејт до триумф над Лејкерс

Ана Ололовска