Легендарниот Тафарел тренер на голманите во Ливерпул

Од:

Легендарниот бразилски репрезентативец Клаудио Тафарел е назначен за нов тренер на голманите во Ливерпул, објави англискиот фудбалски прволигаш.

dobivaj vesti na viber

Тафарел во Ливерпул ќе тренира двајца свои сонародници – Алисон и Питалуга.

Алисон со години е прв чувар на мрежата во бразилската репрезентација, додека младиот Питалуга дојде во Ливерпул од Флуминенсе.

Тафарел со Бразил во 1994 година ја освои светската титула, додека четири години подоцна во финалето беше поразен од Франција.

Би можело да ве интересира

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Вајналдум може да се врати во Ливерпул

Ландов

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

А1он

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

Атентатот во Ливерпул бил подготвуван најмалку седум месеци

А1он